Wyjazdowy komplet zwycięstw drużyn młodzieżowych

Grają już prawie wszystkie zespoły młodzieżowe naszego klubu. Dla juniorów starszych była to druga tej wiosny kolejka, lecz przed tygodniem nie wyszli oni na boisko, ponieważ skasowali trzy punkty tytułem walkowera za wycofaną z rozgrywek Polonię Głubczyce.

Podopieczni Dariusza Surmińskiego tegoroczne zdobywanie punktów rozpoczęli w Dobrzeniu Wielkim. Końcowy wynik sugeruje ciężką przeprawę, jednak trener naszego seniorskiego zaplecza rozwiewa te wątpliwości. - Spotkanie mieliśmy pod pełną kontrolą. Już do przerwy mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu jednak chłopcy byli nieskuteczni. Na kontaktowego gola rywala szybko odpowiedzieliśmy i dalej kontrolowaliśmy przebieg meczu.

Opolska Liga Juniorów, 15. kolejka: SKF TOR Dobrzeń Wielki - MKS Kluczbork 2:3 (0:2)

Bramki: (Dawid Nanko 48', Sebastian Skóra 80'; 8' Maciej Węglarz, 41' Maciej Węglarz, 70' Mariusz Bełz)

Tabela (uwzględnia walkowery)

Bardzo waleczni byli w swym inauguracyjnym występie chłopcy Michała Honca. Juniorzy młodsi w starciu z Chemikiem do przerwy prowadzili różnicą dwóch goli. Po zmianie stron gospodarze desperacko rzucili się do odrabiania strat lecz biało-niebiescy przetrzymali napór i ograli stojącego wyżej rywala. Brawo!

Biorąc pod uwagę zwycięstwo przed tygodniem z UKS-em Hattrick Głuchołazy (4:1), nasza ekipa jest na czele tabeli rundy wiosennej.

Opolska Liga Juniorów Młodszych, 2. kolejka (wiosna): TS Chemik Kędzierzyn-Koźle - MKS Kluczbork 1:2 (0:2)

Bramki: (Łukasz Machnik 45'; Łukasz Szerlowski 35' (samobójcza), 16' Karol Klimczak)

Tabela

Do świetnej postawy wyjazdowej naszych drużyn dołączyła pierwsza drużyna młodzików. O wygranej na trudnym terenie w Namysłowie zadecydował tylko jeden, "złoty gol". Team Tomasza Chatkiewicza ma cały cas szansę na wygranie swojej grupy.

Opolska Liga Młodzików gr. 1, 12. kolejka: NKS Start I Namysłów - MKS I Kluczbork 0:1 (0:1)

Bramka: Szymon Grzelak 36'

Tabela

Zdjęcia

31 marca swoją rywalizację wznowią trampkarze i także czekają ich zawody wyjazdowe. Pierwszym rywalem MKS-u będzie UKS Hattrick Głuchołazy.