17. kolejka: Punkt nadziei

Podsumowania ostatniej serii gier zaplecza ekstraklasy nie sposób rozpocząć od refleksji z Kluczborka. Remis z Podbeskidziem oznacza to, że bez względu na wynik ostatniego w tym roku występu biało-niebieskich z Wisłą Puławy, nasz zespół zimową przerwę spędzi na ostatnim miejscu w tabeli.

Punkcik nadziei wywalczony w niedzielny wieczór to jednak nie wszystko. Bardzo budująca była postawa naszego zespołu, poparta ambicją, determinacją i wolą walki. Wszystko to daje promyk nadziei na utrzymanie się w 1 lidze, mimo wciąż beznadziejnej sytuacji punktowej. Dziś MKS do pozycji bezpiecznej traci 7 oczek i za tydzień stanie przed szansą zniwelowana tej różnicy.

Pełny obraz 17 kolejki dostaniemy dopiero 30 listopada, ponieważ trzy spotkania przełożone zostały na ostatni tydzień tego miesiąca. Nie zmienia to faktu, że piłkarska jesień dla 12 klubów się oficjalnie zakończyła. Następne dwa mecze to wyprzedzenie rundy rewanżowej i tzw. wiosenny awans.

Najważniejszą informacją zakończonego weekendu jest kolejna zmiana lidera 1 ligi. Pierwszą rundę wygrała Chojniczanka, na którą nie miało wpływu przekazanie trenerskiej pałeczki Macieja Bartoszka Brazylijczykowi Hermesowi. Zespół, który do tej pory przegrał tylko raz, wypunktował w sobotę Chrobrego i wobec porażki Katowic w Bytowie usadowił się na szczycie.

Zdjęcie: Chojnicom gratulujemy mistrza jesieni!

Fot. Mirosław Szozda / www.mkskluczbork.pl