33 kolejka 1 ligi: Już tylko jedna niewiadoma

Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Wigry Suwałki i Olimpia Grudziądz zapewniły sobie w niedzielę utrzymanie i w przyszłym sezonie grać będą w 1 lidze. Z zapleczem ekstraklasy żegna się GKS Bełchatów. To bez wątpienia największa sensacja zakończonych już prawie rozgrywek, gdyż 1 ligę opuszcza niedawny spadkowicz z Ekstraklasy.

MKS Kluczbork za tydzień zagra mecz tyko na papierze. Trzy punkty za wycofany z rozgrywek Dolcan Ząbki spowodują, że wyprzedzi on w tabeli Pogoń i z dorobkiem 41 punktów zakończy sezon. Aby nasz klub uniknął meczów barażowych, siedlczanie nie mogą wygrać u siebie z Chojniczanką Chojnice.

To zarazem jedyna i ostatnia niewiadoma sezonu 2015/2016.

Kolejka 33
Data Gospodarze Wynik Goście
Olimpia Grudziądz
Sandecja Nowy Sącz
Dolcan Ząbki
Arka Gdynia
Wisła Płock
Wigry Suwałki
Chojniczanka Chojnice
MKS Kluczbork
Stomil Olsztyn
Pogoń Siedlce
Zawisza Bydgoszcz
GKS Katowice
KS Rozwój Katowice
GKS Bełchatów
Chrobry Głogów
Zagłębie Sosnowiec
Drutex-Bytovia Bytów
Miedź Legnica

Zdjęcie. Przez dwie niedziele losy MKS-u były i będą między innymi w nogach zawodników z Chojnic.

Fot. Mirosław Szozda / www.mkskluczbork.pl