Zapowiedź 27 kolejki 1 ligi

Jeden mecz w piątek, jeden w niedzielę, a wszystkie pozostałe w sobotę. Program 27 kolejki o mistrzostwo 1 ligi niesie kilka interesujących spotkań. Już pierwszy zestaw par wygląda bardzo ciekawie. W piątkowy wieczór dojdzie do starcia dwóch do niedawna najlepszych drużyn roku 2016.

Byłoby tak, gdyby nie pierwsza wiosenna porażka Sandecji przed tygodniem. Arka będzie miała jednak trudne zadanie. W marcu i kwietniu nowosądeczanie zagrali u siebie tylko dwa razy, ale za to z jakim skutkiem! Po 4 gole straciły tam Zawisza i GieKSa, gospodarze nie dali sobie wbić żadnego i mogą być postrachem nawet dla lidera.

Lista spotkań sobotnich nie przynosi nam dobrego układu, jeśli chodzi o dolne rejony tabeli. Wigry już swój mecz wygrały, ponieważ skasują walkowerowy bonus za Dolcan Ząbki. Pozostałe kluby walczące "o życie" zagrają na własnych boiskach, więc wydaje się, że MKS ma w tej serii gier najtrudniejsze zadanie.

Wszystko zakończy się derbami Katowic. Rozwój będzie gospodarzem zawodów przy Bukowej, ale zagra jakby był na wyjeździe. Pewnym jest, że tzw. Blaszok wypełnią wyłącznie fani GKS-u, lecz jak na derby przystało, każde rozstrzygnięcie będzie w niedzielę możliwe.

Kolejka 27
Data Gospodarze Wynik Goście
Sandecja Nowy Sącz
Arka Gdynia