Zapowiedź 31 kolejki w 1 lidze

31 kolejka zaplecza ekstraklasy zainaugurowana zostanie w piątek (trzynastego) meczem w Olsztynie. Stomil nie bierze bezpośredniego udziału w końcowych rozdaniach 1 ligi, a jego rywal to świeżo upieczony beniaminek ekstraklasy. Jak na feralny zdaniem niektórych dzień, idealne spotkanie by pobawić się piłką.

W sobotę odbędą się tym razem tylko trzy spotkania. To pokłosie kolejki granej w środę, gdzie większość klubów postanowiła odpoczywać do niedzieli. Oprócz Bytowa, kluczborski peryskop ustawiony będzie w kierunku Bydgoszczy i Grudziądza, gdzie rywalizować będą zespoły bezpośrednio zainteresowane uniknięciem degradacji.

Niedzielny wysyp rozpocznie się w Głogowie. Jeśli Wisła wygra z Chrobrym, a Zawisza dzień wcześniej sensacyjnie polegnie z Wigrami, "Nafciarze" jako drudzy zameldują się w futbolowe elicie. Życzymy im tego z całego serca, jednak jeszcze nie teraz. Wynik z Bydgoszczy jest dla MKS-u zbyt ważny i nie ma co ukrywać, że Kluczbork kibicować będzie gospodarzom.

Nie mniej istotne wydaje się rozstrzygnięcie, które padnie na stadionie w Siedlcach. Będzie to jedyne w tej serii bezpośrednie starcie zespołów walczących o utrzymanie. Do końca sezonu meczów o takim statusie będzie jeszcze pięć. Sytuacja Rozwoju jest bardzo trudna. Ewentualna przegrana z Pogonią sprowadzi do minimum szanse ekipy spod Wujka na to, by w sezonie 2016/2017 znów występować w 1 lidze. Zależeć to będzie także od tego, co wydarzy się w Nowym Sączu i Chojnicach.

Kolejka 31
Data Gospodarze Wynik Goście
Stomil Olsztyn
Arka Gdynia
Dolcan Ząbki
GKS Katowice
Olimpia Grudziądz
Miedź Legnica
Zawisza Bydgoszcz
Wigry Suwałki
Drutex-Bytovia Bytów
MKS Kluczbork
Chrobry Głogów
Wisła Płock
Sandecja Nowy Sącz
GKS Bełchatów
Pogoń Siedlce
KS Rozwój Katowice
Chojniczanka Chojnice
Zagłębie Sosnowiec

Zdjęcie: Drugi z rzędu wyjazd Mirosława Smyły i sądna niedziela katowickiej jedenastki.

Fot. Mirosław Szozda / www.mkskluczbork.pl