Polonia Bytom na koniec zgrupowania

Sobotni sparing z Polonią Bytom sfinalizuje tygodniowy obóz treningowo-szkoleniowy. Przypomnijmy, że biało-niebiescy 22 stycznia zgrupowali się na własnych obiektach i tam wciąż szlifuą swą formę na rundę rewanżową w 1 lidze.

Nasz najbliższy rywal boryka się z problemami natury organizacyjno-finansowej i został ukarany odjęciem ośmiu punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych, co zepchnęło bytomian na ostatnie miejsce w tabeli 2 ligi. Mimo to drużna prowadzona przez Andrzeja Orzeszka ostro sposobi się do piłkarskiej wiosny.

Tej zimy goście rozegrali już trzy sprawdziany i wszystkie wygrali. O ile pokonanie trzecioligowych rezerw Górnika Zabrze (4:2) i reprezentującego ten sam poziom rozgrywkowy MKS-u Trzebinia/Siersza (3:0) dziwić nie może, o tyle ogranie Zagłębia Sosnowiec (1:0) zwiastuje biało-niebieskim ciężką kontrolną przeprawę.

W naszym zespole po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentuje zakontraktowany we wtorek Tomasz Chałas oraz przymierzany do kadry 22-letni boczny pomocnik Hubert Tylec. Gdyby temu ostatniemu udało się zakotwiczyć przy Sportowej, klub mógłby skupić się już tylko na poszukiwaniu środkowego obrońcy, gdyż oprócz zawodników młodzieżowych, jest to najpilniejsza potrzeba sztabu szkoleniowego.

MKS Kluczbork - Polonia Bytom, 28 stycznia, godz. 11.00, Kampus Stobrawa, boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Zdjęcie. Ostatni mecz MKS - Polonia, 22 marca 2014, 3:1.

Fot. archiwum / www.mkskluczbork.pl