11 kolejka: Nowi rządzą

Podsumowania 11. kolejki nie sposób rozpocząć od kontynuacji wątku rodzinnego. Okazało się, że dla familii Brzęczków sobotni wieczór był pod względem sportowym bardzo udany. Oprócz debiutu i pochlebnych recenzji skierowanych pod adresem syna Roberta, nie mniej superlatyw zebrał ojciec Jerzy. To z uwagi na drugi fantastyczny debiut, tym razem pana Jurka w roli szkoleniowca GKS-u Katowice.

Klub, w którym ostatnimi czasy niemiłosiernie się kotłowało odniósł bardzo spektakularne zwycięstwo. Katowiczanie ograli na wyjeździe Bytovię. - Jest to mały kroczek do odzyskania pewności siebie - mówił po meczu nowy selekcjoner GieKSy. Dwa kroczki, czyli dwa gole zdobył niewidoczny ostatnio na listach strzelców Grzegorz Goncerz (na zdjęciu), a którego czteropak zrobiony w 4. kolejce na MKS-ie dawno już wyparował.

Świetnie w roli selekcjonera wystartował Maciej Bartoszek. Wraz z planowym ograniem Chojniczanki Chojnice bydgoska jedenastka wspięła się na fotel lidera tabeli. Nie wszyscy jednak twierdzą, że to jego zasługa. Od miesiąca, kiedy to Bydgoszcz opuścił Mariusz Rumak Zawisza gra doskonale, w siedmiu ostatnich kolejkach tylko raz zremisował, a pozostałe mecze wygrał. Dlatego na realną ocenę możliwości nowego coacha należy "chwilkę" poczekać.

Niewiele ze wzrostowych planów wyszło w Legnicy. Terminarz ułożył się tak, że Miedź liczyła na pokaźne zdobycze punktowe grając pięć spotkań z rzędu na własnym stadionie. W sobotę odbyły się zawody numer 4, po których miejscowa publiczność wracała do domów wyraźnie zdegustowana. 4 mecze u siebie i tylko 5 punktów, a warto dodać, że naszpikowana gwiazdami ekipa Ryszarda Tarasiewicza nie dała rady ani Wigrom Suwałki ani Pogoni Siedlce, a między wierszami doznała bolesnej porażki z Zagłębiem Sosnowiec.

Po 11 kolejce klasyfikacja snajperska ma już samodzielnego króla. Najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza ekstraklasy z 8 golami na kocie jest od soboty Szymon Lewicki. To komplet sobotnich zdobyczy klubu Radosława Oucha, który po raz kolejny powtarza, że cel w bieżącym sezonie ma tylko jeden i nazywa się on Ekstraklasa.

Kolejka 11
Data Gospodarze Wynik Goście