16 kolejka: Ekstraklasa w Gdyni

Inauguracyjne spotkanie 16 kolejki typowane było zarazem jako jej największe wydarzenie. Zawodnicy Arki i Dolcana w piątkowy wieczór nie zawiedli i zaspokoił wymagana najwybredniejszych kibiców pierwszoligowej piłki. Po dramatycznym i stojącym na ekstraklasowym poziomie widowisku, gdynianie odrobili 0:2 i zostali nowym liderem tabeli.

Radość klubu z Trójmiasta trwała jednak tylko kilkanaście godzin. W sobotę Wisła ograła na wyjeździe Wigry i odzyskała fotel. W niedzielę odbyło się drugie pod względem atrakcyjności spotkanie tej serii, po którym Zagłębie powróciło na miejsce numer dwa, spychając "Arkowców" na trzecie miejsce podium.

Świetnie spisał się dół tabeli. Cała strefa spadkowa punktowała, a co ciekawe, wszystkie oczka wywalczone zostały na obcych boiskach. W bardzo ciekawej sytuacji znalazł się etatowy jeszcze tak niedawno "spadkowicz" - Rozwój. Katowiczanie ostatnie dwa mecze wygrali i do końca roku występować będą już tylko u siebie. Na Wujku pokażą się po kolei Sandecja, Olimpia i Wigry. Jeśli napiszemy, że mecze de zadecydują o "być albo nie być" katowickiego klubu w 1 lidze, niewiele miniemy się z prawdą.

W klasyfikacji snajperskiej cisza. Grzegorz Goncerz (GKS Katowice), Arkadiusz Aleksander (Sandecja Nowy Sącz), Szymon Lewicki (Zawisza Bydgoszcz) i Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów) solidarnie odpoczywali. Ten pierwszy z liczbą 9 goli przewodzi więc samotne rankingowi srebrnych butów i przegląda zapewne pierwsze oferty klubów z Ekstraklasy. Wbrew pozorom, zimowe okienko transferowe tuż, tuż.

Kolejka 16
Data Gospodarze Wynik Goście
Arka Gdynia
Dolcan Ząbki
MKS Kluczbork
Chojniczanka Chojnice
Sandecja Nowy Sącz
Olimpia Grudziądz
Miedź Legnica
Drutex-Bytovia Bytów
Wigry Suwałki
Wisła Płock
GKS Bełchatów
Rozwój Katowice
GKS Katowice
Zawisza Bydgoszcz
Pogoń Siedlce
Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec
Chrobry Głogów

Zdjęcie: Pozycja Oskara Pogorzeleca mówi wszystko. MKS był jedną z trzech przystani dla outsiderów.