3 kolejka: Podwójne frycowe

Nie tylko MKS spłacał w sobotę haracz względem wyższego poziomu rozgrywkowego. Swój drugi mecz przed własną publicznością przegrało także Zagłębie Sosnowiec. Do teraz śni nam się przewrotka i słupek po strzale Łukasza Ganowicza... Co jednak mają powiedzieć bywalcy Stadionu Ludowego?

Sosnowiczanie w spotkaniu z Wigrami Suwałki wcale polec nie musieli. Owszem, 120 sekund przed końcem meczu stracili gola na 2:3, ale zaraz po tym dostali najlepszą z możliwych okazji do uratowania punktu. Taką w meczu piłkarskim jest strzał z 11 metrów, którego w 90 minucie nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Obyło się więc bez zdobyczy oraz klasycznego hattricka, jakiego napastnik Zagłębia mógł tego dnia zaliczyć. On to bowiem gonił wynik, dwukrotnie dochodząc rywala. Zawody te miały jeszcze jednego bohatera, a był nim Marek Opaliński. Sędzia z Legnicy pokazał tego dnia aż 10 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

Rekord bieżącego sezonu to jednak nie jest. W poprzedniej kolejce, arbiter z Olsztyna, pan Maciej Szczerbowicz sięgał do swej kieszonki aż 15 razy, w tym 2 razy na czerwono. Wszystko działo się w "bitwie pod Grunwaldem" pomiędzy GKS-em Bełchatów a Chojniczanką Chojnice.

Sobotni honor pierwszoligowych debiutantów uratował Rozwój Katowice. Tu także zanosiło się na tzw. frycowe. Bytovia Bytów lepsza nie była, ale długo wiozła wynik, ba nawet bardzo długo, gdyż dopiero w 90 minucie Filip Kozłowski sprzątnął gościom sprzed nosa smakowity komplecik. Zmiennik w katowickiej ekipie odpowiedział na trafienie Janusza Surdykowskiego, dla którego była to już trzecia bramka w bieżącym sezonie, a która po meczach granych w Święto Wojska Polskiego dawała mu przodownictwo w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Zaplecze ekstraklasy finiszowało jednak w niedzielę, ale w tym rankingu zmiany już żadne nie zaszły. W obu spotkaniach górą byli goście, którzy do zera wypunktowali miejscowych. Zawisza Bydgoszcz odbudował się po MKS-ie poprzez 3:0 na Pogoni Siedlce, natomiast Chrobry Głogów w końcówce zaaplikował dwa gole Miedzi Legnica.