Konwiński vs Mamrot - pojedynek starych znajomych

Andrzej Konwiński i Ireneusz Mamrot to dwaj najdłużej pracujący trenerzy w aktualnej obsadzie 1 ligi. Naprzeciw siebie staną już po raz piąty. Raz wygrał Konwiński, raz górą był Mamrot, dwukrotnie obaj szkoleniowcy musieli zadowolić się podziałem zdobyczy punktowych.

Coach Chrobrego Głogów może pochwalić się najdłuższym stażem pracy w klubie, który wystartuje w tym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Swoją ekipę objął już w grudniu 2010 roku i stanowi to pewnego rodzaju ewenement. MZKS występował wówczas w 3 lidze dolnośląsko-lubuskiej, którą zresztą wygrał. Jedenastka z Głogowa pod jego wodzą awansowała jeszcze raz, do 1 ligi.

Okazuje się, że w tej klasyfikacji selekcjoner biało-niebieskich plasuje się tuż za bezkonkurencyjnym w tym rankingu Mamrotem. Nasz trener swoją przygodę z pierwszą drużyną MKS-u rozpoczął w maju 2012 roku. O ile trener głogowian ma już na swym koncie spotkania na zapleczu ekstraklasy, tak dla pana Andrzeja mecz z Chrobrym będzie trenerskim debiutem na tym poziomie rozgrywkowym.

Wato zwrócić uwagę na fakt, że tuż za nim, nieprzerwaną ciągłość pracy zachowują tylko Marcin Kaczmarek z Wisły Płock (22 czerwca 2012) i Mariusz Pawlak z Chojniczanki Chojnice (5 czerwca 2012). Wśród naszych rywali dominowały na tym polu daleko idące roszady. Data objęcia trenerskiej posady przez następnego w kolejce trenera Wigrów Suwałki Zbigniewa Kaczmarka (28 kwietnia 2014) wydaje się być bardzo odległa w czasie, i to w obie strony.

Fot. Mirosław Szozda