LZS Piotrówka, nasz sparingowy rywal

Jednym z elementów przygotowań do sobotniego spotkania Z GKS-em Katowice będzie mecz kontrolny z LZS-em Piotrówka. Rywal reprezentuje grupę opolsko-śląską 3 ligi, do której powrócił po rocznej przerwie. Jeszcze niedawno o drużynie z Piotrówki można było mówić - egzotyczna.

Wszystko z uwagi na swoistego rodzaju kolebkę piłkarzy z Afryki i Brazylii. Wprowadzone od tego sezonu ograniczenia w postaci limitów dla graczy spoza Unii Europejskiej, skutecznie przetrzebiły klub spod Jemielnicy. W aktualnej kadrze LZS-u znajduje się tylko jeden gracz z Czarnego Lądu. Tylu bowiem zawodników może przebywać teraz w jedenastce meczowej od 3 ligi wzwyż.

Oprócz wspomnianego Erica Tali, w kadrze prowadzonej przez Aleksandra Mużyłowskiego figurują zatem młodzi piłkarze ściągnięci głownie ze śląskich klubów. Najbardziej doświadczeni z kolei, to napastnik Piotr Konieczny, który pełni zarazem rolę drugiego trenera oraz pomocnik Mateusz Cieluch. Ten ostatni jest przy okazji kapitanem LZS-u.

Inauguracja nowego sezonu w 3 lidze nie była łaskawa dla graczy z Piotrówki. Dwa pierwsze mecze LZS przegrał, najpierw u siebie ze Skrą Częstochowa (0:2), a w ostatnią sobotę w Bytomiu z Szombierkami (1:2). Na sparing z LZS-em Piotrówka zapraszamy 19 sierpnia (środa, 18.00) na boisko KKS-u. Wstęp wolny.

Na zdjęciu kreator gry gości Mateusz Cieluch.