Z Pogonią Siedlce pierwszy raz w historii

Podobnie jak przed tygodniem i spotkania z Wigrami Suwałki, także teraz, w przypadku MKS-u i Pogoni Siedlce, dojdzie do pierwszej, oficjalnej konfrontacji obu klubów. Sobotni rywal pisze bardzo podobny scenariusz co Wigry, jeśli chodzi o sportowe dokonania. Drużyna z Siedlec na zapleczu ekstraklasy zameldowała się dokładnie w tym samym czasie, czyli w sezonie 2013/2014, plasując się za Wigrami na drugim miejscu w tabeli grupy wschodniej 2 ligi.

Debiut w 1. lidze był dla Pogoni bardzo trudny i o zachowanie statusu pierwszoligowca siedlczanie musieli walczyć w barażach z Rakowem Częstochowa. Zarówno w Siedlcach jak i pod Jasną Górą padły wyniki nierozstrzygnięte (1:1 i 2:2), lecz dwa gole wbite Rakowowi na wyjeździe premiowały klub z Południa Podlasia.

Od 1 lipca br. drużynę Pogoni prowadzi Marcin Sasal, który posiada już doświadczenie pracy w Ekstraklasie (Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała). Sasal pracował także reprezentacją Polski do lat 19. Pod jego batutą jedenastka z Siedlec spisuje się całkiem nieźle. Wygrana z Wisłą w Płocku była jedną z największych niespodzianek obecnego sezonu. Pogoń poradziła sobie także z pogromcą MKS-u GKS-em Katowice (2:0), uzyskała cenny remis z w Głogowie z Chrobrym (1:1) i dzielnie stawała w konfrontacjach z Zagłębiem Sosnowiec (1:2)  i Arką Gdynia (2:2)

Latem doszło w Siedlcach do prawdziwej rewolucji kadrowej. Według portalu 90minut.pl kadrę Pogoni zasiliło 12 nowych zawodników, z których Rafał Misztal z Chojniczanki Chojnice, Konrad Wrzesiński z Widzewa Łódź i Rafał Zambrowski z Dolcana Ząbki zaliczyli komplet występów w tym sezonie. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich gości jest 24-letni Adam Duda. Zawodnik, który wiosną był bez klubu, ma na swym koncie jak na razie trzy gole.

Fot. mkppogonsiedlce.pl