Grupy młodzieżowe zakończyły rundę jesienną

Skończyły się tegoroczne rozgrywki w opolskich ligach młodzieżowych. Występy juniorów starszych już podsumowaliśmy. Epilog należy oczywiście do prezesa MKS-u Kluczbork: - Niestety, nie stać nas na sprowadzanie juniorów z okolicy, ale jak wskazują wyniki, mamy w Kluczborku zdolną młodzież, natomiast kiedy znajdzie się ktoś, kto zadomowi się w kadrze pierwszoligowego zespołu, nie wiem. Jestem jednak przekonany, że już niebawem szansę dostaną kolejni, na przykład Kamil Nykiel czy Miłosz Michalewski. Nie skreślamy też zawodników, którzy kończyli u nas wiek juniora, a teraz grają w okolicznych klubach. Stale mamy ich na oku - mówi Wojciech Smolnik.

Nieco gorzej w tabeli uplasowali się ich młodsi koledzy. Mimo bardzo cennego zwycięstwa w ostatniej kolejce w Prószkowie z Pomologią, strata do prowadzącego MKS-u MOSiR Opole wynosi aż 20 punktów. Cieszy to, że gole w tym meczu zdobywali zawodnicy różnych formacji (6' Kacper Gurok, 27' Amadeusz Rachel, 53' Tymoteusz Oczowiński, 55' Jakub Mendel, 60' Dastin Knopik). Trener Michał Honc łatwego zadania tej jesienie nie miał, ponieważ kilku graczy odeszło z MKS-u, bądź już teraz zasiliło drużynę "Starszych".

OLJM: Tabela Wyniki

Najwyższe miejsca w swoich ligach zajęli trampkarze i młodzicy. Ci pierwsi, pod wodzą Piotra Matkowskiego doznali tylko jednej porażki, i to w ostatniej serii gier. Przegrana 1:4 z MKS-em MOSiR Opole ustawiła ostateczną kolejność i w trampkarskiej rywalizacji górą pozostali opolanie. Biało-niebiescy wyprzedzani są tylko o jeden punkt, co zwiastuje wielkie emocje podczas wiosennej rundy rewanżowej. Ostatniego gola w tym roku zdobył dla swojej drużyny Bartłomiej Prządka.

OLT: Tabela Wyniki

Dokładnej analizy poczynań swoich podopiecznych dokonał na stronie rocznika 2004 na Facebook-u trener Tomasz Chatkiewicz. W przypadku młodzików sytuacja jest podobna. Tu o drugim miejscu na podium Grupy I zadecydowała skromna 0:1, jedyna zresztą podczas tej rundy, wyjazdowa porażka z liderem tabeli OKS-em Olesno. Do pozycji pierwszej nasz zespół traci aktualnie trzy punkty i rywalizacja na wiosnę zapowiada się także bardzo ekscytująco.

Zdjęcie: Przy piłce lider strzelców drużyny młodzików Szymon Grzelak, który w siatce rywali umieszczał ją aż 17 razy.

Fot. www.facebook.com/mkskluczbork2004