Osiem goli w sparingu juniorów

Na ostatniej prostej zimowego okresu przygotowawczego znaleźli się juniorzy starsi. W ostatnim z zaplanowanych sparingów zmierzyli się oni z reprezentującą dolnośląską ligę juniorów Ślęzą Wrocław. Mecz odbył się w Kampusie Stobrawa na boisku ze sztuczna nawierzchnią.

Trener Dariusz Surmiński nie mógł skorzystać z wszystkich swoich zawodników. Miłosz Reisch szykował się na niedzielny sparing seniorów z Górnikiem II Zabrze. Jakub Skoczylas z kolei udał się do Olesna na mecz kontrolny 4-ligowego OKS-u, który naszego zawodnika sprawdzał w starciu z Lechią Dzierżoniów. Zabrakło także trenującego z SMS-em Łódź Łukasza Panka.

- Rzeczywiście, trochę rozsypała mi się kadra także z powodu urazów: Węglarz, Jelonek, Babiarz, Lorek.... Muszę powiedzieć, że mam spory ból głowy przed ligą, dlatego sięgam po ich młodszych kolegów - mówił po meczu szkoleniowiec naszej młodzieży.

Sam sprawdzian przyniósł aż 8 goli. Goście po pierwszej połowie prowadzili 3:1, lecz nasze zaplecze walczyło bardzo ambitnie i ostatecznie po świetnej końcówce zremisowało ze Ślęzą 4:4, za co należą mu się duże brawa. Bramki dla naszych barw zdobywali: Mariusz Bełz (20'), Kamil Nykiel (70', 88') i Nicholas Cendal (90').

- Oficjalnie zakończyliśmy już mecze kontrolne, jednak starał się będę zorganizować jeszcze jeden sparing z równorzędnym partnerem - kończy pan Darek. Rozgrywki w opolskiej lidze juniorów starszych rozpoczną się 19 marca. Tego dnia MKS podejmie na własnym terenie Pogoń Prudnik.

MKS: Grycan (80. Banasiński) - Wasser, Michalewski, Mendel, Pelc, Nykiel (45. Cendal), Rzeźnik (45. Mikołajewski), Witos, Bełz (68. Nykiel), Mazur, Klinger.