Drużyny juniorskie wznawiają rozgrywki

Najbliższy weekend przyniesie inaugurację sezonu dla drużyn juniorskich. W rozgrywkach szczebla wojewódzkiego wystartuje starsze i młodsze zaplecze MKS-u. W obu przypadkach będą to spotkania wyjazdowe. Jako pierwsi na plac gry wyjdą juniorzy starsi, którzy w sobotnie przedpołudnie (11.00) zmierzą się z Pogonią Prudnik.

- Podstawowym celem jaki realizujemy jest wprowadzanie jak największej liczby zawodników do kadry pierwszego zespołu. Jest to także jasny cel postawiony mi przez zarząd klubu - mówi trener Dariusz Surmiński. Przypomnijmy, że w kadrze naszego pierwszoligowca znajdują się już Jakub Skoczylas i Miłosz Reisch, a do seniorskich bram pukają choćby Maciej Węglarz, Łukasz Panek i Aleksander Jelonek. Ten ostatni zadebiutował w środę w sparingu z LZS-em Piotrówka (na zdjęciu).

Zaplecze naszego pierwszoligowca jeszcze rok temu występowało w Centralnej Lidze Juniorów. - Naszym cichym marzeniem jest powrót na szczebel centralny. To jednak inny poziom sportowy i pewnego rodzaju wyróżnienie się tam znaleźć - dodaje szkoleniowiec "Starszych".

Start juniorów młodszych odbędzie się w Głuchołazach. Na mecz z miejscowym Hattrickiem nie pojadą Paweł Graczyk i Jakub Pelc. Nie jest to jednak zła wiadomość. Obaj swój rozwój piłkarski przez najbliższy rok kontynuować będą w Górniku Zabrze i Lechu Poznań. "Młodsi" swój mecz rozpoczną w niedzielę już o godzinie 10.00.