22 kolejka. Zaplecze się ociąga

Trzecia w tym roku seria meczów o mistrzostwo 1 ligi znów nie przyniosła wielu goli. Tylko na dwóch stadionach bramki padały z obu stron, po raz trzeci odnotowano rezultat bezbramkowy i gdyby nie regularne walkowery, które otrzymują co kolejkę rywale Dolcanu Ząbki, wiosenna skuteczność zawodników zaplecza ekstraklasy stałaby jak pogoda, czyli pod psem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wynik 0:0 jesienią pojawił się po raz pierwszy dopiero w... 10 kolejce! Znamiennym pozostaje także niemoc najskuteczniejszych snajperów zaplecza ekstraklasy, tych z poprzedniej rundy. Ich dogonił już będący w znakomitej dyspozycji Paweł Abbott, a 10 goli napastnika Arki pozwoliło dołączyć mu do ścisłego grona klasyfikacji snajperskiej, mimo tego, że w bieżącej kolejce akurat pozostał bez trafienia.

Jedynym zespołem, który w 2016 roku nie zdobył jeszcze punktu jest nadal Chojniczanka. Gospodarzy pogonił w sobotę będący na wznoszącej fali Rozwój. Przekreślana już przez niektórych ekipa spod Wujka jest już na miejscu barażowym, za tydzień skasuje trzypunktowy bonus i kto wie, czy nie opuści zagrożonej strefy.

Podziękowania do Kluczborka słać powinni (między innymi) z Bydgoszczy. Zawisza dzięki złotej, niedzielnej bramce Sebastiana Kamińskiego oraz rzecz jasna przegranej Zagłębia, wyprzedziła sosnowiczan w tabeli. Planowe wygrane zespołu z Trójmiasta i płockich Nafciarzy po raz kolejny sygnalizują wysokie aspiracje i parcie na awans.

Ci ostatni już w piątek rozprawili się z Miedzią. Marzenia o ekstraklasie drużyny Ryszarda Tarasiewicza muszą zostać poważnie zweryfikowane. Legniczanie mają w tej chwili bliżej do spadku, niż do krajowej elity. Zaledwie trzy punkty przewagi nad naszą jedenastką nich będą tego dobitnym potwierdzeniem.

Kolejka 22
Data Gospodarze Wynik Goście
Wisła Płock
Miedź Legnica
Dolcan Ząbki
Olimpia Grudziądz
Stomil Olsztyn
Drutex-Bytovia Bytów
GKS Katowice
Pogoń Siedlce
Chojniczanka Chojnice
Rozwój Katowice
Chrobry Głogów
Sandecja Nowy Sącz
Zawisza Bydgoszcz
GKS Bełchatów
Wigry Suwałki
Arka Gdynia
Zagłębie Sosnowiec
MKS Kluczbork

Zdjęcie: Oskar Pogorzelec w niedzielę potrafił unieść się wysoko.