24 kolejka: Nie wszystkim będzie do śmiechu

Prima Aprilis nie wybiera. Już dziś (piątek) odbędą się trzy spotkania 24 kolejki 1 ligi. Na pierwszy ogień pójdzie czołowa trójka zaplecza ekstraklasy, która w komplecie wystąpi w roli gospodarzy.  W Gdyni, Sosnowcu i Bydgoszczy gościom zapewne do śmiechu nie będzie, lecz śmieje się ten, kto się śmieje ostatni. Wietrzymy przynajmniej jedną niespodziankę spośród spotkań piątkowych.

W sobotę na własnym stadionie zaprezentuje się czwarty, a w zasadzie pierwszy muszkieter bieżącego sezonu. Formę lidera sprawdzi rewelacyjnie zbierająca wiosenne fiołki punkty Sandecja. To są chyba najciekawiej zapowiadające się zawody tej serii meczów. Godzinę później, jakby obligatoryjnie, zagrają trzy kluby walczący "o życie". Poniższe zestawienie par nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Kiedy dochodził będzie niedzielny rosół, na plac gry wyjdą dwa GKS-y. Oba kluby stoją w tak zwanym rozkroku. Awans za wysoko, spadek na razie nie grozi. Czujnym jednak być trzeba. Układ gier 24 kolejki może jeszcze bardziej "spłaszczyć" tabelę i wiosenne przesilenie może z czasem zacząć doskwierać i w Katowicach, i w Bełchatowie.

Kolejka 24
Data Gospodarze Wynik Goście