Międzynarodowy sędzia na mecz z GKS-em

42-letn Marcin Borski oddelegowany został do poprowadzenia sobotniego meczu GKS Katowice - MKS Kluczbork. Warszawski arbiter nie rozstrzygał jeszcze spotkania z udziałem biało-niebieskich. Borski to bardzo doświadczony sędzia, od kilkunastu lat jeden ze sprawiedliwych rozgrywek Ekstraklasy.

13 lipca 2006 zadebiutował w Pucharze UEFA sędziując mecz HNK Rijeka – Omonia Nikozja. Z kolei 15 października 2008 zadebiutował w rozgrywkach FIFA prowadząc mecz eliminacji Mistrzostw Świata w RPA 2010 Luksemburg – Mołdawia.

W kwietniu 2009 po raz drugi został umieszczony przez UEFA w specjalnym programie doskonalenia dla najzdolniejszych sędziów europejskich. W czerwcu 2009 tygodnik „Piłka Nożna” uznał, że Borski był najlepszym sędzią Ekstraklasy w sezonie 2008/2009”. W grudniu 2011 UEFA nominowała Borskiego na sędziego technicznego Mistrzostw Europy – EURO 2012 oraz awansowała go w swoich rankingach z kategorii First do kategorii Elite Development.

Fot. www.pzpn.pl