PZPN odebrał instalację świetlną

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonali dziś komisyjnego odbioru sztucznego oświetlenia na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Weryfikacja przeszła pozytywnie i nasz pierwszoligowiec już całkiem oficjalnie może rozgrywać swoje mecze mistrzowskie przy jupiterach.

Przypomnijmy, że MKS Kluczbork dostał półroczną prolongatę i zarazem karencję za brak świateł na poziomie uczestnika rozgrywek 1 ligi. Klubowi w przypadku niespełnienia wymogów licencyjnych groziła tzw. banicja, gdyż nie byłby dopuszczony do rozgrywanie swych domowych spotkań przy Sportowej 7. Taki przypadek dotknął w bieżącym sezonie choćby Pogoń Siedlce, która na mecze u siebie musiała wynajmować obiekt zastępczy.

Zarząd klubu kieruje serdeczne podziękowania w kierunku burmistrza i rady miasta Kluczborka, głównego fundatora inwestycji oraz firmy Adalight sp. z o. o. z Gostynina za terminową jej realizację!