Juniorzy starsi szykują się na mecz sezonu

Dwie kolejki do końca rozgrywek Opolskiej Ligi Juniorów, 5 punktów przewagi nad Odrą Opole i bezpośredni rywal na swoim terenie. 4 czerwca, o godzinie 11.00, na głównej płycie Stadionu Miejskiego, podopieczni Dariusza Surmińskiego podejmą jedenastkę ze stolicy Opolszczyzny.

- Chcemy już w sobotę zapewnić sobie mistrzostwo. Chłopcy są bardzo zmobilizowani. Cieszę się, że właściwie zareagowali na porażkę ze Stalą Brzeg i jak pierwsi ograli tej wiosny znakomicie spisującą się Polonię Głubczyce (0:2). Mamy swoje problemy kadrowe. Z Odrą za żółte kartki nie będzie mógł zagrać nasz kapitan Miłosz Reisch, i jest to nasze największe osłabienie - mówi trener juniorów.

Aby zagrać dwumecz kwalifikacyjny do Centralnej Ligi Juniorów naszej drużynie wystarczy remis. Nawet porażka nie przekreśla ich szans na awans, jednak będą musieli poczekać z tym jeszcze tydzień. Tej opcji nikt jednak nie zakłada. W Opolu MKS wygrał 3:1, więc i bilans spotkań bezpośrednich z ekipą prowadzona przez Tomasza Copika jest dla nich korzystny. Serdecznie zapraszamy na Sportową (wstęp wolny)!

Zdjęcie: Na zaplecze naszego pierwszoligowca czekają już rówieśnicy z Piasta Gliwice.

Fot. Elżbieta Pelc / www.mkskluczbork.pl