Juniorzy starsi mistrzami województwa!

- Chciałbym przede wszystkim podkreślić świetną atmosferę tego meczu, nie tylko sportową, ale taką, ogólną... Mimo stawki spotkania wśród zawodników obu drużyn nie było widać szczególnego, dodatkowego ciśnienia. Wszyscy skoncentrowali się na grze i mało to duży wpływ na poziom meczu. Bardzo dziękuję za gratulacje, jakie złożyli nam po meczu zawodnicy i sztab szkoleniowy Odry - mówił po meczu sezonu w Opolskiej Lidze Juniorów trener biało-niebieskich Dariusz Surmiński.

Mimo braku goli spotkanie MKS Kluczbork - Odra Opole, które rozgrywane było na głównej arenie występów naszego pierwszoligowca, dostarczyło sporo emocji. Już  w 10 minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale rzut karny egzekwowany przez Michała Grochowskiego obronił Michał Sarna.

- Taktycznie zagraliśmy trochę inaczej. Stosowaliśmy do tej pory wysoki pressing, tym razem skoncentrowaliśmy się na środku pola. Odra przeważała w pierwszej połowie, ale druga należała już zdecydowanie do nas. Bohaterem meczu był dla mnie z pewnością bramkarz przyjezdnych (Grzegorz Kleemann), który znakomicie interweniował, szczególnie przy strzałach z bliskiej odległości - recenzuje "zwycięski" mecz coach MKS-u.

Generalnie cudzysłowu w tej wypowiedzi trenerskiej być nie powinno. To był rzeczywiście zwycięski remis. Przed sobotnim starciem, na dwie kolejki przed końcem sezonu, OKS tracił do MKS-u 5 punktów. Oprócz mistrzostwa województwa biało-niebiescy zapewnili nim sobie udział w meczach, które wyłonią uczestnika Centralnej Ligi Juniorów w przyszłym sezonie. Rywalem naszych chłopców będą ich rówieśnicy z Piasta Gliwice. Spotkania odbędą się w  środy, 16 i 22 czerwca. Póki co, wielkie gratulacja dla podopiecznych pana Darka!

MKS: Sarna - Wasser, Michalewski, Lorek, Rzeźnik, Bełz, Nykiel, Cendal, Witos, Babiarz, Klinger. Grali ponadto: Kuglarz, Pelc, Mazur

OKS: Kleemann - Kolanko, Bergandy, Kowalski, Bednarz, Pietruszka, Grochowski, Mutke, Błażejewski, Ostrowski, Gracz. Grali ponadto: Słabik, Maraszek.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/elasplot/media_set?set=a.1133400396680319.1073741856.100000311085099&type=3