Nowy Zawisza, cel ten sam

Już w drugiej kolejce przyjdzie się nam zmierzyć z kandydatem numer jeden do awansu. Celem Zawiszy Bydgoszcz jest jak najszybszy powrót do Ekstraklasy. Mimo znakomitej postawy na wiosnę, klub Radosława Osucha musiał pożegnać się z najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce.

Przed naszą ekipą zadanie tym trudniejsze, że spotkanie odbędzie się na terenie rywala. Degradacja bydgoszczan nie miała wpływu na obsadę sztabu szkoleniowego Zawiszy. Pracę z drużyną kontynuuje Mariusz Rumak, który niejako od nowa buduje zespół.

Pierwszy skład ostatniego sezonu reprezentują dziś jedynie: Kamil Drygas, Mica i Alvarinho. Pierwszoligowa kadra wzbogacona została o doświadczonych: Krzysztofa Nykiela, Łukasz Sapelę i Piotra Stawarczyka. Z pierwszą drużyną trenują także najbardziej obiecujący młodzieżowcy, którzy zagrali kapitalną rundę rewanżową i utrzymali dla Bydgoszczy Centralną Ligę Juniorów.

Na inaugurację Zawisza pojechał do Gdyni. Spotkanie z Arką było dobrym widowiskiem piłkarskim i zakończyło się podziałem punktów. Chłopcy Rumaka musieli odrabiać straty z pierwszej połowy. Do wyrównania w 48 minucie doprowadził Drygas, a remis 1:1 trenerzy obu zespołów uznali za sprawiedliwy.

Fot. magazynpilkarz.pl