Z Zawiszą Bydgoszcz po raz trzeci

Historia spotkań Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork nie powala statystyk na kolana. W najbliższą sobotę oba kluby zmierzą się ze sobą dopiero po raz trzeci. Do dwóch poprzednich konfrontacji doszło podczas wspaniałego dla nas sezonu 2008/2009, w którym biało-niebiescy awansowali do 1 ligi.

Oba mecze odbyły się w grupie zachodniej 2 ligi, oba w roku 2008 i oba... MKS wygrał! Pierwsze trzy punkty zapewniły naszej jedenastce dwa gole Waldemara Soboty. To była inauguracja nowego sezonu przy Sportowej, odbyła się 26 lipca,  a MKS wygrał 2:1.

W drugim meczu granym awansem z wiosny, 8 listopada 2008 r., nasza drużyna zwyciężyła 1:0. Rozstrzygnięcie padło w 90 minucie, kiedy do siatki rywala trafił Mariusz Stępień. Dodatkowo, w 44 minucie Mariusz Luberda nie wykorzystał dla nas rzutu karnego.