Juniorzy gotowi na walkę o ligę centralną

Juniorzy starsi są już po ostatnim namaszczeniu przed pierwszym meczem barażowym z Piastem Gliwice, którego stawką będzie udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Przypomnijmy, że nasi chłopcy rok temu spadli z popularnej CLJ-otki, a w tym miesiącu wygrali Opolska Ligę Juniorów i mają szansę powrócić do młodzieżowej elity.

- Ligę wojewódzką wygraliśmy ze sporą przewagą jeśli chodzi o ilość zdobytych goli, ale wynikało to raczej ze sposobu naszej gry, a nie z tego, że ta liga jest tak słaba - mówi przed gliwkickim starciem trener "Starszych" Dariusz Surmiński.

Szkoleniowiec zaplecza naszego pierwszoligowca bardzo solidnie podchodzi do dwumeczu z gliwiczanami: - Przygotowania zakończyliśmy analizą gry rywala na podstawie zapisu video jego meczu z GKS-em Katowice. To solidny przeciwnik, ale uważam, że nie jesteśmy bez szans. Wszystko zależeć będzie od tego, czy będziemy w stanie dokładnie zrealizować przedmeczowe założenia. Chłopcy są świadomi swoich umiejętności, znają swoją wartość i na pewno będą walczyć. Cieszy fakt, że będę miał do dyspozycji optymalny skład. Nikt nie musi pauzować, czy to z tytułu napomnień, czy z powodu urazów.

Przeciwnik biało-niebieskich w imponującym stylu wygrał Śląską Ligę Juniorów, zyskując na finiszu 11 punktów przewagi nad młodzieżowcami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bilans 19-laków Piasta to 138 strzelonych i tylko 22 stracone bramki.

Do pierwszego spotkania dojdzie w Ostropie, 15 czerwca (środa), o godznie 17.00. Rewanż za tydzień na Stadionie Miejskim w Kluczborku o tej samej porze.